pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zapisz się do sekcji strzeleckiej KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy

Zapisz się do sekcji strzeleckiej KU AZS PWSZ im. Witelona w LegnicyOd nowego roku akademickiego 2016/2017 studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy mogą zapisywać się do Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego. W ramach klubu działa kilka sekcji, w których systematyczne zajęcia  szkoleniowo-sportowe odbywają się w siatkówce, koszykówce, pływaniu, tenisie stołowym, biegach przełajowych, futsalu, piłce ręcznej, aerobiku.

Wśród możliwości wyboru polecamy sekcję strzelecką, która opiekuje się mgr Dariusz Stefaniak. Sekcja zajmuje się wszechstronnym rozwojem i upowszechnianiem dyscyplin strzelectwa sportowego. Klub zrzesza osoby zajmujące się strzelectwem, prowadzi szkolenia, rozwija umiejętności osób pracujących z bronią, a także propaguje strzelectwo jako formę integracji i rekreacji. Celem działalności jest również wspieranie, upowszechnianie i podnoszenie poziomu strzelectwa sportowego wśród młodzieży.

Studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego w ramach kształcenia uczestniczą na zajęciach w strzelnicy.Zapisz się do sekcji strzeleckiej KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy dysponuje własną strzelnicą, która została wyposażona w kamery oraz monitory. Dzięki temu zajęcia przeprowadzane są w profesjonalny sposób a grupa może od razu obserwować swoje wyniki.

By zapisać się do sekcji strzeleckiej należy zapisać się do KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy. Nie trzeba posiadać własnej broni gdyż na wyposażeniu strzelnicy są karabinki i pistolety pneumatyczne.

Wśród wychowanek tej sekcji jest Patrycja Kubisztal, która od 2010 roku jest reprezentantką Polski w tej dyscyplinie sportowej. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia m. in. jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, zajęła 5 miejsce na Mistrzostwach Europy w Bolonii oraz 3 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata w Kazaniu. Jest uczestniczką wielu prestiżowych zawodów, na których zajmuje pierwsze lokaty.

Inną zawodniczką, która stawiała swoje pierwsze kroki w strzelectwie z broni pneumatycznej była także Joanna Panter.

2016-08-02

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u