pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Absolwentka naszej Uczelni prezesem Legnickiego Klubu Honorowych Dawców Krwi

W siedzibie Ośrodka Kibice Razem Miedź Legnica przy ul. Wrocławskiej 93/2 powstał Legnicki Klub Honorowych Dawców Krwi.

Legnicki Klub Honorowych Dawców Krwi został oficjalnie utworzony 6 lipca. W zebraniu sprawozdawczo-wyborczym wzięło udział 15 członków klubu z 20, którzy do tej pory wypełnili deklaracje członkowskie.
W wyniku głosowania prezesem została Magdalena Jędryszczak – absolwentka kierunku Turystyka i rekreacja w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Jako studentka naszej Uczelni była zaangażowana w zbiórki krwi pod hasłem  „Wampiry na PWSZ” a także akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Należała także do Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, gdzie wykazywała się dużą inicjatywą między innymi była odpowiedzialna za organizowanie legnickich edycji Testu Coopera czy innych imprez sportowych oraz kulturalnych.

Wiceprezesem Legnickiego Klubu Honorowych Dawców Krwi został Krzysztof Piotrowski, natomiast skarbnikiem Agnieszka Żółkiewska.

Idea honorowego krwiodawstwa to nic innego jak pomaganie innym. Dlaczego warto pomagać przez krew? Oddawanie krwi to dawanie cząstki siebie innym, a celem jest ratowanie czyjegoś zdrowia i życia. Każda ilość krwi jest ważna i potrzebna dla innych chorych i potrzebujących ludzi. Oddawanie krwi jest wyrazem dobroci, współczucia i solidarności z chorymi.

Krwiodawcy kierują się głównie chęcią pomocy potrzebującym, a zatem ich decyzja jest dojrzała, bezinteresowna i dobrze przemyślana a komuś może uratować życie.

Więcej informacji na oficjalnym profilu na Facebook --> https://www.facebook.com/legnickikhdk/?fref=ts

2016-08-05

(pk)

<< POWRÓT




Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u