pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Rekrutacja na studia magisterskie z Bezpieczeństwa wewnętrznego już trwa !

Rekrutacja na studia magisterkie z Bezpieczeństwa wewnętrznego już trwa !W ofercie studiów magisterskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy dostępne są studia na nowym kierunku - Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Decyzję o nadaniu Wydziałowi Nauk Społecznych i Humanistycznych uprawnień do prowadzenia studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne podjął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Tym samym kandydaci na studia, mogą już wybierać ten kierunek kształcenia w systemie elektronicznej rejestracji, która potrwa do 26 października br.

Terminy rekrutacji na magisterskie studia Bezpieczeństwo wewnętrzne:

a)    elektroniczna rejestracja kandydatów: 30 września –  26 października 2016 r.
b)    przyjmowanie dokumentów – 26 października - 27 października 2016 r.
c)    ogłoszenie list kandydatów przyjętych na I rok studiów - 28 października 2016 r.

Uruchomienie studiów II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne to odpowiedź Uczelni na potrzeby absolwentów studiów licencjackich, którzy mogą kontynuować kształcenie w PWSZ im. Witelona w Legnicy i tym samym nie muszą wyjeżdżać do innych ośrodków akademickich w celu uzupełnienia wykształcenia.

Studia magisterskie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne przygotują wysoko wykwalifikowanych specjalistów do służby i pracy w instytucjach publicznych i podmiotach komercyjnych realizujących zadania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w tym m.in. w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Więziennej, strażach gminnych, leśnych, rybackich, agencjach ochrony mienia i osób, agencjach detektywistycznych itp.

Kierunek stanowi interesującą propozycję dla przyszłych ekspertów w zakresie: bezpieczeństwa społecznego oraz cywilnego przeciwdziałania zagrożeniom, zarządzania sytuacjami kryzysowymi, zapewnienia bezpieczeństwa instytucjom i podmiotom gospodarczym, a nawet systemom i sieciom informatycznym.

Wcześniej, kierunek został zaopiniowany przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Pozytywnie została oceniona koncepcja i program kształcenia, minimum kadrowe, baza dydaktyczna oraz wewnętrzny system zapewnienia jakości kształcenia.

2016-09-30

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u