pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Budynek Ośrodka Projektów i Edukacji naszej Uczelni wśród najlepszych inwestycji w kraju !

Budynek Ośrodka Projektów i Edukacji naszej Uczelni wśród najlepszych inwestycji w krajuNa Zamku Królewskim w Warszawie, 24 sierpnia bieżącego roku rozstrzygnięto XX Edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2015”.

Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w ubiegłym roku a wyróżniających się szczególnymi walorami. W konkursie nie mogły brać udział nowo wybudowane obiekty. W sumie do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 672 obiekty w 13 kategoriach konkursowych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy również brała udział w konkursie. Ośrodek Projektów i Edukacji został zgłoszony w kategorii szkolnictwo. Inwestycja zakwalifikowana została do ścisłego finału wraz z 78 innymi obiektami.

W budynkach D, w których mieście się Ośrodek Projektów i Edukacji znajdują się specjalistyczne pracownie i laboratoria, oraz Centrum Socjoterapii, przeznaczone do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży oraz grup wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzeniami zachowań.

Wyposażenie sal w Centrum pozwoli na wykorzystywanie ich do różnych form pracy terapeutycznej – muzykoterapii, biblioterapii oraz innych metod terapii przez sztukę. Sale są również wykorzystywane jako gabinety terapii indywidualnej.

Dzięki modernizacji zabytkowe budynki odzyskały nie tylko dawny blask, nadano im również nowe funkcje. Przed rozpoczęciem prac były w bardzo złym stanie, remont był więc gruntowny.
Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

2016-10-13

(mir)

<< POWRÓT

Imieniny: Flicyty, Kajetana, PauliWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u