pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Gra Miejska 2016

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy współorganizuje „Grę Miejską. Od rywalizacji do kooperacji” w formule Open Space pod hasłem „Jak zostać autorem własnej kariery?” Wydarzenie odbędzie się 19 października bieżącego roku w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym naszej Uczelni.

Organizatorami przedsięwzięcia, którego celem jest promocja świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej wśród młodzieży dziesięciu legnickich szkół ponadgimnazjalnych są: Biuro Karier PWSZ im. Witelona w Legnicy, Urząd Miasta w Legnicy, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 1 w Legnicy, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr. 2 w Legnicy, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy filia w Legnicy, Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy, Centrum Edukacji i Pracy dla Młodzieży w Legnicy.

Uczestnikami gry mogą być 10-osobowe reprezentacje legnickich szkół ponadgimnazjalnych.

Działanie w formule Open Space oparte jest na nowatorskiej metodzie pracy, której twórcą jest Harrison Owen. Metoda pozwala łączyć poziom synergii panujący w trakcie przerwy kawowej z działaniem merytorycznym i wypracowaniem rezultatów, które cechują efektywne spotkanie.

Open Space Technology już od kilkudziesięciu lat (od 1985 roku) sprawdza się na kilku kontynentach w mniejszych lub większych społecznościach, organizacjach czy światowych korporacjach, w grupach od 5 do 5000 tysięcy osób.

W tym działaniu organizatorzy Gry miejskiej chcą połączyć wiele elementów: zrealizować cele związane z prezentacją i promocją instytucji organizujących OTK; osiągnąć cele, które wymagają działań warsztatowych; uruchomić postawy prozawodowe młodzieży, co jest głównym celem tegorocznego hasła OTK.

Przedstawiciele różnych instytucji, mając bezpośredni kontakt podczas działania z młodzieżą, opiekunami, mają możliwość poznania potrzeb swoich klientów w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości oraz dostosowywania w przyszłości działań, aby zwiększać ich efektywność.

Szkoła po Open Space otrzymuje całą dokumentację (raporty), którą może wykorzystać w pracy z uczniami, którzy nie brali bezpośrednio udziału w Open Space, przez co zwiększamy liczbę odbiorców naszego działania.

2016-10-13

(bk)

<< POWRÓT
Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u