pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Kolokwia Witeloniana 2016

Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zaprasza do udziału w VI Konferencji naukowej
z cyklu „Kolokwia Witeloniana”. Tematem obrad, zaplanowanych na 15 listopada 2016 roku jest „Rodzina jako mikrokosmos w zmieniającym się świecie”. Konferencja została dofinansowana ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź.

Celem konferencji jest ukazanie kierunków przemian we współczesnej rodzinie na świecie i w Polsce oraz jej funkcjonowanie w kontekście społecznych, ekonomicznych i kulturowych przeobrażeń. Z jednej strony rodzina, przystosowując się do zmian, zapewnia swoim członkom wsparcie i pomoc potrzebne w wypełnianiu nowych ról społecznych, z drugiej strony postrzegana jest coraz częściej jako przeszkoda w realizowaniu się jednostki na płaszczyźnie zawodowej i towarzyskiej oraz z wymiarze  indywidualnego rozwoju.

Proponowany zakres tematyczny konferencji:

- modele rodziny,
- macierzyństwo i ojcostwo,
- wykluczenia w obrębie rodziny,
- rodzina wobec wartości.

Adresatami wydarzenia są przedstawiciele nauk pedagogicznych, nauk humanistycznych oraz dziedzin pokrewnych – filozofii, psychologii, socjologii, historii, etnologii, teologii. Zamierzeń twórców tej formy spotkań, zainicjowanych w 2009 roku jest stworzenie dogodnej płaszczyzny wymiany myśli wokół aktualnych problemów, nurtujących społeczeństwo.

Referaty po uzyskaniu dwóch pozytywnych recenzji zostaną opublikowane w Zeszytach Naukowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, które obecnie posiadają 7 punktów.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje udziela sekretarz konferencji - Kornelia Hübscher, e-mail: h.kornelia@wp.pl

2016-10-13

(wnsih)

Informacje - VI KONFERENCJA NAUKOWA Z CYKLU KOLOKWIA WITELONIANA

<< POWRÓT


Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u